فا
درباره ما

درباره گلزار طبیعت

بر پایه تجربیات و تخصص های مهندس بصیری موسسات و شرکتهای مختلفی احداث شد که میتوان موسسه ایران زمین مسئول پخش و سرویس ماشین آلات کشاورزی مخصوصا تراکتورها و لوازم کشاورزی در استان اصفهان و سپس موسسه مشاورین حبیب الله بصیری و شرکاء تهیه کننده پروژه های متعدد مانند اصلاح مراتع، باغ گردشگری، شترمرغداری و سایر ابداعات و ابتکارات در دو دهه قبل بود و نیز شرکت کشت و صنعت گلزار طبیعت را تاسیس نمود.
آقای مهندس بصیری در سال 1388 شرکت گلزار طبیعت پیشرو کیش را در کیش و شرکت کشت و صنعت گلزار طبیعت را در اصفهان تاسیس نمود و به تولید گل و گیاه و درختان زینتی گرمسیری و معتدله پرداخت. شرکت در اصفهان دارای گلخانه تولیدی در زمین 15 هکتاری مدیر عامل نزدیک فلاورجان 15 کیلومتری اصفهان است که در کنار رودخانه زاینده رود منطقه ای زیبا و دل انگیز قرار دارد.
در سال  1388برای پروژه باغ گردشگری با محوریت گیاهشناسی را آغاز نمود و در سال 1393 مجوز 13000 متر مربع برای ساخت گلخانه گرفت.
در این پروژه 3000 متر مربع گلخانه آرشیتکتی برای درختان و گلهای گرمسیری و 10000 متر مربع گلخانه تولیدی و گلهای مناطق معتدله قرار دارد و صد ها نوع از درختان میوه و تزئینی از مناطق مختلف دنیا و از بهترین انواع ایرانی در این گلخانه و بقیه اراضی 15 هکتار به طور کلکسیونی کشت خواهد شد.
بهترین نهال درختان میوه و گلهای تزئینی تکثیر و از انواعی که تکنولوژی تکثیر آنها از طریق کشت بافت میسر است، از طریق کشت بافت تکثیر خواهد شد و در نمایشگاه و فروشگاه به معرض بازدید و خرید علاقمندان به گل و گیاه و درخت در اختیار کشاورزان مناطق معتدله و گرمسیری قرار خواهد گرفت. همچنین در این پروژه از سیستم های آبیاری مدرن قطره ای، تراوا و آب فشان برای منظورهای مختلف در جهت صرفه جویی در مصرف آب و آموزش به کشاورزان که از سیستم سنتی استفاده کرده و برای احتیاج خود از یکی از سیستمهای مدرن آبیاری الگو برداری کنند تعبیه خواهد شد متاسفانه تا کنون چنین مرکز آموزشی تفریحی برای پیشرفت کشاورزان و صرفه جویی در مصرف آب احداث نشده است. همچنین کلاس های آموزشی برای دانش آموزان و دانش جویان و تالارهای سخنرانی و نشان دادن فیلم های آموزشی نگهداری از محیط زیست و کشاورزی صحیح احداث خواهد شد. از همین کلاس ها و امکانات برای تاسیس بنیاد نیکوکاری اصلاح اخلاق و مبارزه با فساد ادرای که 25 درصد سود باغ گردشگری و گیاهشناسی به آن اختصاص داده شده است استفاده خواهد شد.
فواره موزیکال، آلاچیق ها و رستوران و تالار برای پذیرایی میهمانان و توریستهای داخلی و خارجی وسایل و امکانات بازی کودکان در نظر گرفته شده است. هتل پنج ستاره روی تپه سنگی که نمایی از رودخانه و کوه بزرگ اجگرد و دشتها و درختان سبز و خرم محل مناسبی برای گردشگران مشکل پسند که هوای پاک و محیط آرام را بر محیط شلوغ و پر دود و دم شهر ترجیح میدهند از جمله نکات مثبت این طرح است. برای آرامش اعصاب و روان کسانی که از کسب و کار متلاطم احتیاج به آرامش و داروهای گیاهی شفابخش دارند کلینیک طب گیاهی، طب سوزنی و ماساژ در نظر گرفته شده است و استخر و محوطه والیبال، بسکتبال و پینگ پنگ، همچنین جاده سلامت به طول 1000 متر کنار رودخانه زاینده رود، به دور از وسائل نقلیه برای پیاده روی و گردشگری بسیار مفید و فرح انگیز است.
به جای گرفتن تورهای خارجی پر هزینه، یک هفته استراحت در هتل و باغ گردشگری، انرژی بخش و مداوای ناراحتی های کارهای روزانه مدیران و بازرگانان و فامیل آنها در این منطقه دلپذیر جایگزین خواهد بود.
از بازدیدکنندگان باغهای گیاهشناسی اصفهان و کیش با محوریت گردشگری، ورودی دریافت خواهد شد و همراه با تولیدات گلخانه های تولیدی این باغها درآمدی خواهد بود برای ادامه کار باغها و هزینه برنامه اصلاحات اخلاقی جامعه که 30 درصد از درآمد باغها به آن کار اختصاص داده شده است. 

پروژه باغ گیاهشناسی کیش بعلت مخالفت مدیر امور اراضی آنجا و به مدیر عامل تلقین کرده بودند این پروژه آب دریا را شور میکند و ایشان هم این جمله در مقابل آقای مهندس ترکان و عده ای دیگر اظهار داشت، مهندس بصیری از کارکردن در کیش پشیمان شده و در همان جلسه گفته بود نه بر مرده بر زنده باید گریست!!